İsrail savaş uçakları Gazze'yi bombaladı

İsrail savaş uçakları ve helikopterleri, Gazze Şeridi'nde en az 7 farklı noktayı bombaladı. Gazze kentinde iki Filistinli çocuk hafif yaralandı.

Saldırıyı doğrulayan İsrail ordusu, Filistinlilere ait cephanelikleri vurduklarını öne sürdü. Hamas yetkilileri ve görgü tanıkları, Han Yunus kasabası civarına 4 füzenin isabet ettiğini, 2 karavanın havaya uçurulduğunu aktardı. Burada ölen ya da yaralanan olmadı.

Gazze kentine düşen 5. füze bir peynir fabrikasını vurdu. Hastane yetkilileri, fabrika enkazından fırlayan parçalar nedeniyle iki çocuğun hafif yaralandığını bildirdi. Hamas yetkilileri, burada bir film yapım merkezi ile eğitim amaçlı kullanılan açık arazilerin de vurulduğunu belirtti.

*GAZZE'DEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

İsrail helikopterleri ise, Nuseyrat'taki merkez mülteci kampında bir metal dökümhanesini vurdu.

Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı. İsrail ordu sözcüsü, silah üreten fabrikaları ve cephane saklanılan yerleri vurduklarını iddia etti. Sözcü, hava saldırılarının, Filistin'den dün atılan kısa mesafeli bir füzeye "cevap" niteliğinde olduğunu kaydetti.

Han Yunus kasabasında, geçen hafta İsrail askerleri ile Filistinli silahlı kişiler arasında şiddetli çatışmalar yaşanmıştı.
BİZE ULAŞIN