Bağdat cehennem gibi!

Irak'ta Cuma günü bir köyde yapılan baskında 25 kişinin öldürülmesinin ardından Bağdat'ta üç patlama meydana geldi.

Patlamalardan biri İran Büyükelçiliği yakınında meydana geldi. Diğer iki patlama ise kent merkezinin batısındaki Mansur Mahallesi'nde oldu.

Irak'ın başkenti Bağdat'ta bomba yüklü üç araçla düzenlenen saldırılarda ölenlerin sayısı 30'a yükselirken, yaralı sayısının 168 olduğu açıklandı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

İçişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili, ikisi Mısır ve İran büyükelçiliklerini hedef alan intihar saldırılarında 30 kişinin öldüğünü, 168 kişinin yaralandığını ifade etti.


Daha önce yapılan açıklamalarda saldırılarda 21 kişinin öldüğü, 46 kişinin yaralandığı belirtilirken, iki bomba yüklü aracın çok sayıda büyükelçiliğin bulunduğu batıdaki Mansur mahallesinde infilak ettiği, saldırılardan birinin Almanya Büyükelçisinin konutu yakınında düzenlendiği bildirilmişti. Üçüncü bomba yüklü aracın ise Salihiye mahallesinde İran Büyükelçiliği'nin önünde infilak ettiği açıklanmıştı.

Irak ordusundan yapılan açıklamada da, saldırıların intihar eylemcileri tarafından bomba yüklü araçla düzenlendiği, İran ve Mısır büyükelçiliklerinin hedef alındığı duyurulmuştu.
BİZE ULAŞIN