İkramiyeyi yedi yapayalnız öldü

İngiltere'de 5 yıl önce 9 milyon sterlin çıkan Keith Gough parayı metreslerine ve atlara yatırdı. Paralar suyunu çekince alkolik oldu. Önceki gün de evinde tek başına kalpten öldü

İngiltere'de 5 yıl önce piyangoda büyük ikramiyeyi kazanan Keith Gough'un, beş parasız şekilde halde hayatını kaybetmesi, "parayla saadet olmaz" sözünü hatırlattı. 2005'te tam 9 milyon sterlin'lik ikramiyeyi kazanan ekmek fırını çalışanı Gough, ilk olarak 500 bin sterlinlik bir 'saray yavrusu' satın aldı. Mütevazı evini terk ederek, lüks malikâneye yerleşen Gough'un harcamaları bununla da bitmedi. Son model bir spor otomobil satın alan ve yıllık 25 bin sterlin maaşla bir şoför tutan milyarder, parasının geri kalanını ise pahalı yarış atları satın alarak ve metresi aracılığıyla kendinden para sızdıran dolandırıcılara kaptırarak tüketti. Gough'un en kötü günleri ise aldattığı eşi Louise'den 2007 yılında boşanmasıyla başladı. Boşanmanın etkisi ve servetinin erimesiyle depresyona girerek kendini içkiye veren 58 yaşındaki Gough, önceki gün geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

'PARASIZKEN ÇOK MUTLUYDU'
Yaşadığı tek odalı evde yalnız başına ölen Gough'un ölümü, üzerine, ismini belirtmek istemeyen bir dostu, "O yıllarca parasız ama mutlu yaşadı. Ancak ikramiyeyi kazandığı günden itibaren aklını yitirmiş gibi davranmaya başladı. Karısını aldattı, dolandırıcılara yem oldu" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN