Yeni 'Gece Yarısı Ekspresi' geliyor

Antalya'da 3 yıl önce 13 yaşındaki İngiliz kızı Charlotte M'ye cinsel tacizde bulunduğu suçlamasıyla yargılanan Alman genci Marco Weiss'ın Türkiye'de tutukluluk günleriyle ilgili film çevrilecek.

Bild gazetesinin internet sayfasında çıkan haberde, yönetmen Oliver Dommengent'un çekeceği filmde Weiss'ın ceza evindeki arkadaşını Türk oyuncu Bülent Sharif'in canlandıracağı belirtildi. Alman gencini kimin canlandıracağının ise henüz belli olmadığı ifade edildi.

Filmin yapımcılığını yapan Ica Souvignier, şu an hazırlık döneminde olduklarını ve yazın çekimlere başlayacaklarını söyledi.

Sharif de, filmde oynayacağı bölümlerin Fas'ta çekileceğini açıkladı. Haberde, Fas'ta, Marco'nun kaldığı Antalya'daki ceza evini canlandıran bir film setinin kurulacağı kaydedildi.

Türkiye'de 2 yıl 2 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan ve cezası tecil edilen Weiss, Antalya tutuklu kaldığı günleri "Türk ceza evinde 247 günüm" adlı kitabında anlatmıştı.

İki ülke arasında kriz çıkmıştı
Marco Weiss, 11 Nisan 2007'de Antalya'da 13 yaşındaki İngiliz kıza tecavüzden tutuklanmıştı. Tutuklama iki ülke arasında gerginliğe yol açmış, Almanya Başbakanı Angela Merkel dahi devreye girmişti.

O zaman 17 yaşında olan Weiss, isteğiyle cinsel ilişkiye girdiğini iddia ettiği kızın yaşını 15 olarak söylediğini ileri sürmüştü.

Soruşturma ve davanın uzaması üzerine 247 gün cezaevinde kaldıktan sonra 14 Aralık 2007'de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Weiss, Almanya'ya getirilmiş ve duruşmalara bir daha gitmemişti. Weiss, iki yıl iki ay 20 gün hapis cezasına çarptırılmış ve cezası tecil edilmişti.

BİZE ULAŞIN