Obama, liderleri kapıda karşıladı

ABD'nin başkenti Washington'da iki gün sürecek Nükleer Güvenlik Zirvesi başlarken, ABD Başkanı Barack Obama liderleri kapıda karşıladı.

Nükleer silah materyallerinin korunmasının nasıl daha iyi sağlanması ve teröristlerin eline geçmesinin önlenmesinin ele alınacağı Nükleer Güvenlik Zirvesi başladı. Washington'daki Walter E. Washington Convension Center'da düzenlenen zirveye gelen 47 ülkenin devlet ve hükümet başkanlarını ABD Başkanı Obama kapıda karşıladı. Nükleer silahların ve teknolojinin yayılmasına karşı çıkan Obama yönetimi açısından da zirve önem teşkil ediyor.

**FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

ABD, daimi üyesi olduğu Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin diğer daimi üyeleri ile müzakerelerde bulunarak İran'ın nükleer programına karşı yaptırımların artırılmasını görüşmüştü. Toplantıya ev sahipliği yapan Obama zirve kapsamında daha önce Ürdün, Ukrayna, Ermenistan, Malezya ve Çinli liderlerle bir araya gelmişti.

ZUMA'YA DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ YAPILDI
ABD Devlet Başkanı Barack Obama'nın ev sahipliğinde düzenlenen Nükleer Güvenlik Zirvesi kapsamında verilen çalışma yemeği sırasında, Güney Afrika Cumhurbaşkanı Jacob Zuma'ya doğum günü sürprizi yapıldı.

Alınan bilgiye göre, Washington Convention Center'daki çalışma yemeğindeki konuşmalar sırasında Güney Afrika Cumhurbaşkanı Jacob Zuma'ya, üzerinde tek bir mum bulunan doğum günü pastası getirildi.

Bunun üzerine zirveye katılan liderlerin, alkışlarla Zuma'yı tebrik ettikleri öğrenildi.


BİZE ULAŞIN