Filmlere taş çıkartan kaçış

Siyasi krizin yaşandığı Tayland'da göstericilerin lideri filmlere taş çıkartan bir planla polislerin elinden kaçmayı başardı.

Polislerin kendisini tutuklamak üzere kaldığı otele geldiğini öğrenen Arisman Pongruangrong, otelin üçüncü katından sarkıttığı iple aşağıya indi ve adamlarının ele geçirdiği iki polisi rehin alarak kaçtı.

Arisman, devlet televizyonunun, bulunduğu otelin etrafının sarıldığı haberini duyurmasından yarım saat sonra kaçtı. Daha önce popüler bir şarkıcı olan Arisman, 7 Nisanda parlamento binasının işgalini yönettiği için polis tarafından aranıyordu.

Kaçışının ardından açıklama yapan Arisman, ''Şu andan itibaren işimiz (Tayland Başbakanı) Abhisit'i devirmektir. Bu, hükümet ve Kırmızı Gömlekliler arasında bir savaştır'' dedi.

Ülkede devrik başbakan Taksin Şinavatra yanlısı Kırmızı Gömlekliler bir aydır başkent Bangkok'un çeşitli yerlerinde oturma eylemleri yapıyor ve protesto gösterileri düzenliyor. Geçen hafta göstericilerle güvenlik güçleri arasındaki çatışmalarda 24 kişi ölmüştü.
BİZE ULAŞIN