Haber turu!!

Varşova'dan Gül'e taziye teşekkürü
POLONYA'NIN Ankara Büyükelçisi Marcin Wilczek, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün uçak kazasında hayatının kaybeden Polonya Cumhurbaşkanı Lech Kaczynski'nin Krakov'da yapılacak cenaze törenine katılmasından dolayı minnettarlığını dile getirdi. Wilczek, o gün yas tutacak birkaç ülkeden birinin Türkiye olmasının Polonya için önemli olduğunu söyledi. Wilczek, Türk halkına da minnettarlığını dile getirdi.

Obama çifti geçen yıl 5,5 milyon $ kazandı
BEYAZ Saray, ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama'nın, geçen yıl 5,5 milyon dolar kazandığını açıkladı. Obama çiftinin 1,8 milyon dolar kadar gelir vergisi ödediği, hayır kurumlarına da 329 bin dolar verdiği kaydedildi. Amerikan Başkanı'nın ayrıca Nobel Barış Ödülü olarak aldığı 1,4 milyon doları, 10 hayır kurumuna bağışladığı belirtildi.

Sübyancı generalin yıldızları sökülecek
FRANSA Savunma Bakanı Herve Morin, internetten çocuk pornografisi içeren görüntüler indirdiği için mahkûm olan üst düzey generalin rütbelerinin sökülmesi gerektiğini söyledi. Fransız bakan, "Bu durumda en iyi müeyyide rütbelerin sökülmesi" diye konuştu. Paris mahkemesince önceki gün 69 yaşındaki "beş yıldızlı" general Raymond Germanos'a 10 ay tecilli hapis cezası verilmişti.

BİZE ULAŞIN