Haber turu

İsrail ordusu uçacak yer arıyor: İsrail Hava Kuvvetleri'nin, Türkiye'nin hava sahasını İsrail uçaklarına kapamasından sonra, tatbikatlar için gözünü başka ülkelere çevirdiği, Avrupa veya Asya ülkelerinde eğitim tatbikatları için imkan aradığı bildirildi. Jerusalem Post gazetesine göre, bir askeri yetkili "Uçabileceğimiz yeni yerler araştırıyoruz" dedi.

Berman'dan tasarı karşıtlarına 'saflık' iması: ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Howard Berman, Temsilciler Meclisi üyelerine gönderdiği mektupta, 1915 olaylarına dair Ermeni iddialarını tanımayı reddedenleri sert şekilde kınadı. Demokrat Partili Berman, tasarının kabulü halinde Türkiye'nin tüm ABD yatırımlarını reddedeceğine inanmanın "saflık" olacağını öne sürdü.

Üç Rus askeri pusuda öldü: Rusya Federasyonu'na bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti'nde iki bombanın patlaması sonucunda biri subay üç Rus askeri öldü, bir asker de yaralandı. Bölgede silahlı çatışma çıktı. Olay Açha-Martan bölgesinde askerlerin pusuya düşürülmesiyle meydana geldi.

Butto ile Dink suikastında 4 ortak nokta: Pakistan eski Başbakanı Benazir Butto suikastı için Birleşmiş Milletler'in hazırladığı raporda sıraladığı, "Az önlem, küçük suikastçı, soruşturmada zorluk ve içerden yardım" şeklinde zaaflar akıllara Hrant Dink cinayetini getirdi.

BİZE ULAŞIN