Haber turu.

Mülteci kampına saldırı: 41 ölü
PAKİSTAN'IN kuzeybatısında teröristlere karşı düzenlenen harekattan kaçan mültecilerin bulunduğu kampa düzenlenen iki intihar saldırısında ölenlerin sayısının 41'e yükseldiği bildirildi. Pakistanlı yetkililer, burka giymiş iki bombacının Afganistan sınırı yakınlarındaki Host bölgesinin Kaça Pukka kampında kendilerini havaya uçurması sonucu 62 kişinin de yaralandığını söyledi.

'Sarkozy ile gayet pozitif konuştuk'
AB Dışişleri Bakanı Catherine Ashton, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin, "Siz 27 ülkeyi temsil ediyorsunuz. Daha cesur ve daha kakarlı olmalısınız. Düşünce ve tutuklarınızı daha tutkulu dile getirmelisiniz" şeklindeki sözlerini, "azarlama" diye niteleyen basını yalanladı. Ashton, "Sarkozy ile yapıcı konuştuk"dedi.

Filistinli mahkûm hücresinde 'öldü'
İSRAİL cezaevindeki bir Filistinli mahkûm, hücresinde ölü bulundu. İsrail Cezaevi Hizmetleri sözcüsü, cinayete teşebbüsten 10 yıl hapis cezasına çarptırılan ve cezasının yarısını çeken 27 yaşındaki Raed Ebu Hammad'ın dün hücresinde ölü bulunduğunu belirtti. Sözcü, Hammad'ın sağlık sorunları bulunduğunu, mahkûmun ölüm nedenini araştırdıklarını söyledi.

4 İspanyol asker kaza kurbanı
HAİTİ'DE düşen İspanya'ya ait bir askeri helikopterde bulunan 4 İspanyol askerinin öldüğü bildirildi. BM yetkilileri, askerlerin bölgedeki BM barış koruma gücü MINUSTAH bünyesinde görevli olduklarını kaydetti. Yetkililer, Dominik Cumhuriyeti sınırına yakın Fonds Verettes bölgesinde düşen helikopterde bulunan 4 askerin öldüğünün kesinleştiğini kaydetti.

'İtalyan rehineler için rüşvet verildi'
BATI Afrika ülkelerinden Mali'de El Kaide tarafından aralık ayında kaçırılan iki İtalyan serbest bırakıldı. İtalya rüşvet verdiği iddialarını reddederken diplomatik çabalar sayesinde kurtarıldıklarını belirtti. Bu arada, Facebook, El Kaide lideri Bin Ladin adına açılan sayfayı örgütü öven yazılardana dolayı kapattı.

BİZE ULAŞIN