Neredeyse öldürüyordu

Soluksuz takipleri, suçlu yakalama yöntemleri ve çoğu zaman uyguladıkları orantısız güç ile haberlere konu olan Amerikan polisi bu kez elleri başının arkasında, diz çökmesini istediği bir adamı dakikalarca jop kullanark dövdü.

Amerika'nın Chicago kentinde bir polis memurunun uyguladığı orantısız güç, polis aracındaki kamera tarafından saniye saniye kaydedildi. Durduğu araçtan inen adamın ellerini başının üzerine koyarak, diz çökmesini isteyen polis memuru daha sonra metal jopuyla adamı ölesiye dövdü. Beline, bacaklarına ve kafasına aldığı darbelerle yere yığılan adam kısa süreli baygınlık geçirdi.

Polis tarafından feci şekilde dövülen adamın inleme sesi üzerine evinden çıkan bir vatandaşın şaşkınlığı ise yüzüne yansıdı. Ev sahibinin çıktığını farkeden polis, adamı dövmeyi bırakıp, yere düşürdüğü jopunu tekrar beline taktı. Olay yerine gelen diğer ekipler tarafından ambulansla hastaneye kaldırılan adam, polis memurundan şikayetçi oldu.

Polis Merkezindeki yetkililer tarafından yapılan açıklamada görüntülerin izlendiğini ve olaya karışan polis memurunun hemen görevinden alındığını açıkladı.

BİZE ULAŞIN