Akşam yemeği çetin ceviz çıktı

Botswana'da, İngiliz bir işadamının görüntülediği leoparla hamile yaban domuzunun hayat mücadelesi nefes kesti. Domuzu dize getirebileceğini sanan leopar, gördüğü sert karşılık sonucu eli boş dönmek zorunda kaldı

İngiliz bir işadamının Afrika'daki Botswana'dan geçerken çektiği fotoğraflar kıran kırana bir savaşı ortaya koydu. Mike Bailey isimli 61 yaşındaki İngiliz, Kwando Nehri yakınlarındaki safaride bir leoparla yaban domuzunun mücadelesine tanık oldu. Leopar kolayca avlayabileceğini sandığı hamile bir yaban domuzuna doğru hızlı bir hamle yaptı. Yaban domuzunu, üzerine atlayarak dize getirebileceğini sanan leopar, sonunda gülen taraf olamadı. Leoparın akşam yemeği için gözüne kestirdiği yaban domuzu, kurtulmayı başardı. İngiliz fotoğrafçı Jaycee Rousseau ise Botswana ile Güney Afrika sınırına yakın "Kgalagadi Transfrontier Park" isimli doğa parkında vahşi bir kediyle güvercinlerin mücadelesini görüntüledi. Park içinde eşiyle birlikte arabayla yol alırken, güvercinlerin bulunduğu "Cape Turtle Doves" isimli bölüme gelen Rousseau, bir anda yere yatarak güvercinleri izleyen kediyi fark etti.

KAMERAYI KURDU, BEKLEDİ
Önce iki güvercini ustalıkla yakalayıp mideye indiren kedinin daha sonra üçüncü avının peşine düşmek üzere harekete geçtiğini söyleyen fotoğrafçı, bu anları görüntülemeyi başardı. "Fotoğraf makinemizi mümkün olan en güzel açıda kurduk ve kedinin harekete geçmesini bekledik. Kedi bizi hayal kırıklığına uğratmadı. Yerden fırlayıp güvercinleri yakalamayı başardı" diyen Rousseau, üçüncü avını yakalamak için akrobatik hareketler yapan kedinin yaklaşık iki metre havaya sıçradığını söyledi. Havada tüylerin uçuşmasına karşın üçüncüyü yakalayamayan kedinin bir daha ortalarda görünmediğini belirten Rousseau, "Daha sonraki gün aynı yere gidip kediyi aradık ama bir daha ortaya çıkmadı" dedi.

BİZE ULAŞIN