Büyük gaf yaptı!

İngiltere'de 6 Mayıs'ta yapılacak seçime bir hafta kala adaylardan Başbakan Gordon Brown'un dün yaptığı gaf büyük yankı uyandırdı.

Yaka mikrofonunu açık olduğunu unutan Gordon Brown, dün sokakta kendisiyle sohbet eden İşçi Partili emekli bir kadından ayrıldıktan sonra yanındaki yardımcısına ''dar kafalı bir kadın'' yorumunu yaptı.

Rochdale'de Gordon Brown ile sohbet eden Gillian Duffy, sadık bir İşçi Partili olduğunu anlattıktan sonra konuyu göçmenlere getirdi ve Doğu Avrupa'dan İngiltere'ye çok fazla sayıda kişinin göç ettiğinden şikayetçi oldu.

Brown, Avrupa Birliği ülkeleri içinde işçi hareketinin İngiltere'den diğer ülkelere kaydığını söyleyerek, Gillian Duffy ile sohbetini gülümseyerek sona erdirdi. Ancak kadın gittikten sonra Brown yardımcısına, "dar kafalı bir kadın" yorumunu yaptı.

Üzerindeki yaka mikrofonunun açık olduğunu unutan Gordon Brown'un bindiği arabada Gillian Duffy'yi bağnaz diye küçümsemesi kayıtlara geçti. Dün BBC radyosuna konuk olduğu sırada ses kaydı kendisine dinletilen Gordon Brown derhal özür diledi. Ancak Gillian Duffy Brown'un özrünü kabul edip etmediğini açıklamadı.
BİZE ULAŞIN