Banyo küvetiyle deniz aştı

Birçoklarının ayağı kaymadan banyo küvetine girip çıkmaya uğraştığı bir yaşta, Mervyn Kinkead adlı adam gençlere taş çıkartan bir 'küvet yolculuğuna' çıktı.

Cuma 03.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Cuma 03.09.2010 09:41
ABONE OL
Lisburn kentinde yaşayan 65 yaşındaki Mervyn Kinkead, İrlanda Denizi'ni bir küvetin içinde geçen ilk kişi olma ünvanına erişti.

İrlanda ile İskoçya arasında 19 deniz mili uzaklığında bir mesafeyi tam sekiz saatte alan Mervyn Kinkead, bir ara küvetin su almaya başladığını, fakat bu sorunu aşarak yolunu yavaş yavaş sürdürdüğünü anlatıyor.

BBC'nin sorularını yanıtlayan Mervyn Kinkead, gündüz başlayıp gece yarısına doğru tamamladığı küvet yolculuğunun önce bir şaka olarak ortay atıldığını söylüyor.

Daha sonra bir arkadaşı, ''Bir hayır kurumuna para toplamak için bunu gerçekten denesene'' diye salık veriyor. Bunun üzerine banyo küvetine atlayıp denize açılan Mervyn Kinkead, yolculuğunun sonuna erdiğinde kendisini alkışlarla kutlayan bir kalabalık tarafından karşılanmış.

Mervyn Kinkead, kendini ufak çapta bir şöhret gibi hissetmenin hoş olduğunu söylüyor.

Peki tekrar deneyecek mi?
65 yaşındaki delikanlı, ''Sağ salim bu yolculuğu tamamladığıma mutluyum. Ama tekrar göze alabilir miyim düşünmem lazım'' dedi.