Polisten öldüresiye dayak

İngiltere'de polis memurunun suçsuz bir kadına şiddet uygulamasının güvenlik kameraları ile kaydedilen görüntüleri ortaya çıktı.

Pazartesi 06.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 06.09.2010 10:17
ABONE OL
Kadını yerde sürükleyerek yaralayan Mark Andrews adlı polis suçlu bulunurken, mahkeme kararının gelecek hafta açıklanacağı bildirildi. İngiltere'nin Wiltshire bölgesinde meydana gelen olayda suçsuz olduğu belirlenen Pamela Somerville adlı bir kadını sürükleyerek hücreye kapatan polis açığa alındı.

Bugün ortaya çıkan ve 2008 yılına ait olan güvenlik kamerasına takılan görüntülerde polis, kadına bağırdıktan sonra yerde sürükleyerek hücresine kapatıyor. Polis tarafından betonun üzerine fırlatılan kadının yüz bölgesine darbe aldığı belirlenmişti. Alkol testi sırasında nefes alıp vermesi istenen ancak bunu reddettiği için göz altına alındığı öğrenilen Pamela Somerville, gözünden aldığı darbe nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı.

Gördükleri olayı tasvip etmeyen Andrews'in meslektaşlarının olayı ilgili makamlara aktardıkları anlaşıldı. Olayla ilgili bir açıklama yapan Wiltshire Polis Karakol Şefi Patrick Greenty, olayın utandırıcı ve kabul edilemez olduğunu söyledi.

Bu arada olay karşısında şok geçiren Pamela Somerville, toplumun polise güvendiğini ancak bunun artık kendisi için söz konusu olamayacağını söyledi. Olaya el koyan mahkeme ise polis Mark Andrews'i suçlu buldu. Mahkeme Andrews ile ilgili kararını gelecek hafta açıklayacak.