Angelina da tepki gösterdi

Amerikalı oyuncu Angelina Jolie, ülkesinde 11 Eylül saldırılarının yıldönümünde bir evanjelist grubun Kur'an-ı Kerim yakma planına tepki gösterdi.

Çarşamba 08.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 08.09.2010 16:37
ABONE OL
Sel felaketi nedeniyle Pakistan'da bulunan Oscar ödüllü yıldız, düzenlediği basın toplantısında, Kur'an-ı Kerim'i yakma planını destekleyip desteklemediği yönündeki bir soruya karşılık, ''Tabii ki hayır'' dedi ve ''birinin dini kitabını yakmakla ilgili olarak duygularını ifade edecek sözcük bulamadığını'' kaydetti.

Bu tür planları asla desteklemeyeceğini söyleyen Jolie, ABD hükümetinin plana karşı çıkmasından memnuniyet duyduğunu ifade etti.

ADALET BAKANI: "APTALCA VE TEHLİKELİ"

ABD Adalet Bakanı'nın Kur'an-ı Kerim yakma planını ''aptalca ve tehlikeli'' diye nitelediği bildirildi.

ABD'deki Müslüman toplumunun temsilcilerinden Farhana Khera, Adalet Bakanlığı'nda dini liderlerin katılımıyla düzenlenen bir toplantının çıkışında yaptığı açıklamada, ''Bakan Holder, Florida eyaletinin Gainesville kentinde 11 Eylül'de Kur'an-ı Kerim'in kopyasını yakacağını açıklayan rahip Terry Jones'un projesinin aptalca ve tehlikeli olduğunu söyledi'' dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton da, Florida'daki bir kilisede 11 Eylül'de Kur'an-ı Kerim'in yakmaya yönelik düşünceyi kınamış, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Philip Crowley, Florida kentindeki bir kilisenin 11 Eylül'de Kur'an-ı Kerim'i yakmaya yönelik planını "Amerikan karşıtı, saygısız, hoşgörüsüz ve ayrılıkçı" bir davranış olarak nitelendirilerek, bu eylemin gerçekleştirilmemesi gerektiğini söylemişti.