Haber turu!

Cuma 10.09.2010
Son Güncelleme: Cuma 10.09.2010
ABONE OL
4 EL KAİDE ÜYESİ KAÇTI: Irak'ın başkenti Bağdat'ta havalimanı yakınlarındaki bir cezaevinden El Kaide örgütünün 4 üst düzey üyesinin kaçtığı bildirildi. Amerikan ordusunun bir sözcüsü, kimliği açıklanmayan mahkumların firar ettiğini doğruladı.
CASTRO'DAN ŞAŞIRTAN AÇIKLAMA: Küba'nın efsanevi lideri Fidel Castro, komünist rejimi eleştirdi. Castro, "komünist ekonomik model artık Küba için bile işe yaramıyor" dedi.
FRANSA, AP'NİN ROMAN KARARINA UYMAYACAK: Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu'nun, Romanları sınırdışı eylemini derhal askıya alması kararına uymayacaklarını açıklayan Fransa Göç ve Uyumdan Sorumlu Bakan Eric Besson, "Sınırdışı eylemlerini askıya almamız söz konusu değil'' dedi.
İNSAN HAKLARI SAVUNUCUSU TUTUKLANDI: İran'da insan hakları savunucusu Nesrin Sotude, rejim aleyhtarı propaganda yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Bilgisayarına ve evindeki belgelere el konulan Sotude, Tahran'daki Evin cezaevindeki tek kişilik bir hücrede tutuluyor.
RUSYA YİNE YANIYOR: Rusya'nın Sibirya bölgesinde orman yangınları meydana geldi. Olayda henüz ölen ve yaralanan olmazken, en az 50 evin kül olduğu kaydedildi. Evi yananlar geçici kamplara yerleştirildi.