Hayvan otelinde 'krizin' izi yok

Küresel mali krizin vurduğu ABD'de evcil hayvanların konaklaması için her türlü lüksün düşünüldüğü yeni otele rezervasyon yağıyor

Pazartesi 13.09.2010
Son Güncelleme: Pazartesi 13.09.2010
ABONE OL
ABD'nin Teksas eyaletindeki Fort Worth kentinde 4,4 milyon dolara mal olan otel müşterilerine 7 yıldızlı bir konfor sunuyor. Ancak özel olarak yapılan yataklarında kadife kordonlar ve saten çarşafların bulunduğu otelin ziyaretçileri bu kez zenginler değil zenginlerin evcil hayvanları. Spa Paws Otel köpek ve kedilerin konoklamaları için bırakıldığı özel bir tesis. Köpek ve kedilerin kaldıkları süre içinde talep edebilecek hizmetler arasında yüz maskesi ve otelin butiğinde Swarovski kristalinden tasmalar, kaşmir kazaklar ve hatta gelinlikler bile bulunuyor. 57 yaşındaki Janice Ford Grimes, sahibi olduğu otel hakkında, "Bunun benzeri bir otel yok." diyor.

İLK OTEL ZARARDA
Sahibi olduğu dört kedisine bile pet şişe su içiren Grimes geceliği 200 dolar olan otele şimdiden rezervasyonların yapıldığını söylüyor. Bin 858 metre karelik kapalı alanı olan Spa Paws Oteli, evcil hayvan evlilikleri ve doğum günü partilerine de ev sahipliği yapacak. Doğu tıp terapisi sunulan otelde en pahalı suitler robot sincapların gösteri yaptığı bir avluya bakacak. Spa Paws Otel'inin Fort Worth'deki tek rakibi ise 2008'de kurulan Grand Pet Resort and Spa. 1,5 milyon dolara Grand Pet Resort and Spa'yı kuran veteriner Steve Hotchkiss, ilk iki senede 200 bin dolar zarar ettiğini ancak bu sene 150 bin dolarlık kâr amaçladığını belirtti. Hotchkiss zararın müşteri bulma sıkıntısından dolayı değil odalardaki televizyonda gösterilen sincap ve kuş programlarını fazlasıyla gerçek bulan hayvanların ekranlara saldırması sonucu ortaya çıktığını söyledi. Labrador cinsi köpeği için otele rezervasyon yapan 51 yaşındaki avukat Terri Desio köpeğini çok sevdiğini söyleyen DeSio, "Ona doğum günü hediyesi vermek istedim. Köpeğim her türlü lüksü hakediyor" dedi.