Haber turu!!!

Cumartesi 18.09.2010
ABONE OL
Çeçen lider tutuklandı
Avrupa'da sürgünde yaşayan ayrılıkçı Çeçen lider Ahmed Zakayev, hakkındaki uluslararası tutuklama emri nedeniyle Polonya'da tutuklandı. Polonya polis sözcüsü Mariusz Sokolowski, Zakayev'in dün sabah başkent Varşova'da bir evden ayrılırken tutuklandığını ve savcılıkça sorgulandığını söyledi. İngiltere'de yaşayan Zakayev, Çeçen konferansı için bu ülkeye gelmişti.

Eroğlu, Denktaş ve Talat'la görüştü
KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, eski cumhurbaşkanları Rauf Denktaş ve Mehmet Ali Talat'la dün yemekli bir toplantı yaptı. Cumhurbaşkanlığı'ndaki toplantıda, Denktaş ve Talat'a, Kıbrıs görüşme sürecindeki "mülkiyet'' konusunda Türk ve Rum önerileri hakkında ayrıntılı ve geniş bilgi verildi. Denktaş, mülkiyet konusundakında bilgilendirildiklerini söyledi.

Papa'ya saldırı şüphesi: 5 gözaltı
TERÖRLE mücadele yetkilileri, Katolik Kilisesinin lideri Papa 16. Benediktus'a saldırı hazırlığında olduğundan şüphelenilen 5 kişiyi gözaltına aldı. Polisin gözaltına aldığı 5 kişinin temizlik işçileri olduğu belirtildi. Papa'nın programı değişmedi. Öte yandan, İngiliz iç istihbarat servisi MI5, İngiltere'de herhangi bir terör saldırısının "an meselesi" olduğu uyarısında bulundu.

'Türkiye ile barış bölge için yararlı'
ERMENİSTAN Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Türkiye ile Ermenistan arasında diplomatik ilişki kurulmasının ve sınırların açılmasının tüm bölgenin yararına olacağını söyledi. Ermeni basınına göre, Ukrayna'daki "Profil" dergisine demeç veren Sarkisyan, normalleşme için hayatının en zor adımlarından birini attığını ancak bunu bilinçli bir şekilde yaptığını söyledi.