90. doğum gününde paraşütle atladı

Essexli olan Joan Harding, hem 90. doğumgününü kutlamak, hem de bağış toplamak amacıyla Red Devils paraşüt ekibiyle birlikte, Dunkeswell hava üssünden havalandı.

Salı 28.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Salı 28.09.2010 14:51
ABONE OL
Joan Harding 90. doğum gününü de paraşüt uçuşuyle kutladı

Harding, 90. kuruluş yılını kutlayan İngiliz Kraliyet Alayı (Royal British Legion) için 2000 sterlinden fazla bağış toplamayı hedeflemişti.

Aralık ayında 90 yaşını geride bırakacak olan Joan Harding, paraşüt atlayışıyla birlikte doğum gününü de şimdiden kutlamak istediğini söyledi.

Gözüpek büyükanne, "Doğum günlerimde genellikle büyük davetler düzenlerim ama, bu kez, bu atlayışla kutluyorum." dedi.

Joan Harding, Kraliyet Alayı'nın 90. kuruluş yılında mali kaynak yaratmak amacıyla paraşütle atlayacak gönüllü aradığını işitince bu maceranın tam kendisine göre olduğunu düşünmüş.

Paraşütle atlamadan önce "Güzel bir amaçla düzenlendi. Birçok kimse bunu yapamayağını düşünürken, birçokları da keşke yapabilsem dedi." şeklinde konuşan Joan Harding, atlamadan korkmadığını söylüyor, "Herhalde aşağıdaki kırsal alanların ne kadar güzel göründüğünü düşüneceğim." diyordu.

Harding, paraşüt macerasını tamamladıktan sonraysa, "Uçaktan ilk çıkışımız biraz şaşırtıcı oldu. Soluksuz kalıverdim. Ama ondan sonra çok büyük bir zevk aldım. Havada öylece süzülüyordum." dedi.