Dünya kötü hava koşullarıyla boğuşuyor

  1. Haberler
  2. Dünya
Pazar 12.12.2010 ABONE OL
PANAMA
Orta Amerika ülkesi Panama'da seller yüzünden 10 kişi hayatını kaybetti. Panama Sivil Savunma Teşkilatı, 450 konutun tahrip olduğunu, 4 bin 700 kişinin de evlerini terk etmek zorunda kaldığını açıkladı. Yoğun yağışlar geçen çarşamba Panama Kanalı'nın 21 yıl sonra ilk kez geçici olarak kapatılmasına yol açmıştı. Kanal perşembe sabahı ulaşıma açılmıştı.

LÜBNAN
Kötü hava şartları ve fırtına nedeniyle Beyrut'taki Refik Hariri Uluslararası Havalimanı'nda bulunan üç küçük eğitim uçağı çarpışarak hasar gördü. Havalimanındaki uluslararası uçuşların gecikmeli olarak gerçekleştirildiği açıklandı. Başkent Beyrut'un yüksek yerlerinde zaman zaman dolu şeklini alan yağış nedeniyle, şehir merkezinde birçok yer sular altında kaldı.

YUNANİSTAN
Başkent Atina'nın kuzeyindeki mahalleler karla kaplandı. Kuzeyden esen rüzgârlar dondurucu soğuğa yol açarken Atina merkezde de hafif kar yağışı başladı. Başkentin kuzeyindeki dağlık bölgelerdeki çok sayıda yolun kapandığı açıklandı. Dün de yolcu gemilerinin tüm seferleri iptal edildi.

VENEZÜELLA
Devlet Başkanı Hugo Chavez, daha fazla sel mağdurunun sarayına yerleşmesi için Libya lideri Muammer Kaddafi'nin kendisine hediye ettiği çadıra taşınacağını söyledi. Chavez, evsiz kalan ailelerden 26'sını Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na alıp ve muhafızlara ait bölümlere yerleştirmişti. 38 kişinin öldüğü sel ve toprak kaymalarında binlerce kişie evsiz kaldı.

MISIR
Başkent Kahire'deki kum fırtınası hayatı olumsuz etkiledi. Görüş mesafesi 2 metreye kadar düşerken ERT televizyonu uzmanların, solunum yolu rahatsızlıkları bulunanları sokağa çıkmamaları konusunda uyardığını duyurdu. Ülkede çok sayıda maddi hasarlı trafik kazasının meydana geldiği de açıklandı.

İSKOÇYA
Karakışın ulaşımı felç ettiği İskoçya'da Ulaştırma Bakanı Stewart Stevenson istifa etti. Stevenson, "Zor ve korkunç koşullara yakalanan halkı bilgilendirmek için daha çok çaba gösterebilirdim" dedi.

BUGÜN NELER OLDU