Kardashian'dan Türkiye'ye karşı kampanya

Ermeni asıllı ABD'li ünlü model ve reality şov yıldızı Kim Kardashian, 'Ermeni Soykırımı'nın tanınmasına destek çağrısında bulundu.

  1. Haberler
  2. Dünya
Pazartesi 13.12.2010 12:24 ABONE OL
Ermeni Soykırımı karar tasarısının Kongre Genel Kurulu gündemine alınması için diaspora Ermenileri tarafından başlatılan kampanyaya Amerikalı ünlü reality şov yıldızı Kim Kardashian da katıldı.

News.am haber portalının haberine göre, Twitter'da 5.5 milyon takipçisi olan Kardashian, Amerikalılar'dan ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Demokrat Parti'li Nancy Pelosi'yi arayıp, Dış İlişkiler Komitesi'nin Mart ayında kabul ettiği Ermeni Soykırımı karar tasarısını Genel Kurul gündemine alması için baskı yapmasını istedi.

Amerika Ermeni Ulusal Kongresi (ANCA) de Pelosi'ye açık bir çağrı yaparak, Ermeni soykırımını tanıyan 252 sayılı tasarının yeniden gündeme alınmasını istedi.Amerika Ermeni Ulusal Kongresi (ANCA) İcra direktörü Aram Hamparian konuya ilişkin açıklamasında "Kim Kardashian ve Serj Tankian desteğini memnuniyetle karşılıyoruz. Vicdanlı Ermeniler en nihayetinde Soykırım çağının sona erdiğini görmek istiyor ve biz bunu yapabilmek için canavarı adıyla anmamız gerekir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU