Kumarhanede film gibi soygun

ABD'nin kumarhaneleriyle ünlü kenti Las Vegas'ta maskeli ve silahlı bir kişi canlı kumarın oynandığı masadan 1,5 milyon dolar değerinde fiş çaldı.

  1. Haberler
  2. Dünya
Çarşamba 15.12.2010 11:17 ABONE OL
Olay önceki gece sabaha karşı 03.50 saatinde Bellagio Kumarhanesi'nde meydana geldi. Silahlı ve maskeli soyguncu sabaha karşı girdiği gazinoda kuripiye eşliğinde canlı oyunun oynandığı bir masada oyun oynayan kişileri silah tehditiyle etkisiz hale getirerek masada bulunan yüksek değerli oyun fişlerini çaldı. Çok hızlı hareket eden soyguncu koşarak kumarhaneden ayrılarak, kendi kullandığı motorsikletiyle kayıplara karıştı.Ünlü kumarhaneler zinciri MGM'e ait kumarhanenin yetkilileri çalınan fişlerin değerlerinin nakit para gibi olduğunu belirterek, işletmelerine bağlı tüm kumarhanelerde oyun oynayan müşterileri tarafından tahsil edilebilme şansının yülsek olduğunu belirterek, bu konuda gerekli önlemleri aldıklarını belirttiler.

Las Vegas polisi, konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında maskeli kumarhane soyguncusunun güvenlik kameraları tarafından kayıt edilen 12 saniyelik bir görüntüsünü medyaya dağıttı.

Polis ayrıca, motorsikletli, maskeli ve silahlı soyguncunun 9 Aralık'ta Suncoast kumarhanesi kasiyerinden 20 bin dolar çalan soyguncuyla aynı kişi olabileceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU