"Bol ve ten rengi iç çamaşırı giyin"

İsviçre'deki bir yatırım bankası, yayımladığı 43 sayfalık kılık-kıyafet talimatnamesinde, kadın personelin bol ve ten rengi iç çamaşırı giymesini istedi.

  1. Haberler
  2. Dünya
Perşembe 16.12.2010 14:40 ABONE OL
UBS bankasının muhafazakar imajını güçlendirmek için yayınlandığı belirtilen kılık-kıyafet talimatnamesinde kadınlardan bol iç çamaşırı giymeleri, dar etek giymemeleri, göz alıcı mücevher takmamaları, dikkat çekici tırnak boyası sürmemeleri isteniyor.

Talimatnamede, "İç çamaşırının dışarıdan belli olmaması, kıyafetten dışarı taşmaması, beyaz etekle ten rengi çamaşır giyilmesi" gibi ayrıntılı tarifler bulunuyor.

Ayakkabıların bile nasıl olması gerektiğinin belirtildiği talimatnamede, "piercing" ve halhal gibi takıların da "profesyonelliğe yakışmadığı" için kullanılmaması gerektiği kaydediliyor.

Erkek giyimiyle ilgili olarak da takım elbisenin nasıl olması gerektiği tarif edildikten sonra erkeklerin desenli çorap giymemeleri, kravatların yüz fiziğine uygun olması gerektiği kaydediliyor.

Her iki cinsten çalışanlara da keskin parfümler kullanmamaları, soğan, sarımsak ve tütün kokmamaları gerektiği bildiriliyor.

Sıkı kılık-kıyafet talimatnamesinin, 2008 mali krizinde Avrupa'nın en büyük kurtarma paketini kabul eden UBS'nin imajını kurtarma girişimi çerçevesinde yayınlandığı belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU