Havayolları müdürünün sır ölümü

İsrail El Al Havayollarının Türkiye Müdürü Moshe Cohen'ın, dün Sarıyer Belgrat Ormanı'nda aracının içinde ölü bulunmasına ilişkin polis ekiplerinin yaptığı incelemede olayın intihar olduğunun kesinleştiği bildirildi.

  1. Haberler
  2. Dünya
Cuma 17.12.2010 15:42 ABONE OL
Alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinde Cohen'in Belgrat Ormanı'nda aracının içinde başından silahla vurulmuş halde bulunmasına ilişkin çalışma başlatan polis ekipleri, araçtaki tabanca ve araç üzerinde inceleme yaptı.

Cohen'in çenesinden giren kurşunun başından çıkıp otomobilinin tavanını deldiğini tespit eden ekipler, Cohen'in svabı (el incelemesi), silah üzerindeki parmak izleri ve araç tavanındaki araştırmasının ardından olayın intihar olduğunu kesinleştirdi.

Moshe Cohen'in üzerinde kızı ve eşine hitaben yazılmış bir not bulunduğu ve notta ''Canım kızım, canım karım. Size iyi bir koca, iyi bir baba olamadım. Sizden özür diliyorum. Bunu yapmamın nedeni, çok yalnız kaldım. Bunalıma girdim, bunalımdan çıkamıyorum. Başınız dik olsun. Sizi çok seviyorum. Keşke yanınızda olabilseydim'' diye yazdığı öğrenildi.

Cohen'in, deniz ürünleri üzerine faaliyet gösteren bir şirkette gizli ortaklığı bulunduğu ve çevresinden alacağına karşılık büyük miktarda borcu bulunduğu, bu nedenle de uzun süredir bunalımda olduğu ileri sürüldü. Moshe Cohen'in içerisinde intihar ettiği aracın da gizli ortaklığı bulunduğu şirkete ait olduğu iddia edildi.

Polis ekiplerinin, ailesi ve çevresindeki kişilerin ifadesine başvurduğu Cohen'in, en son dün saat 13.00 sıralarında eşini aradığı ve o saatten sonra kendisinden bir daha haber alınamadığı ifade edildi.

Cohen'in üzerinde bulunan intihar notu ile olayda kullandığı tabanca incelenmek üzere Kriminal Polis Laboratuvarına gönderildi.

Bu arada, otopsi için Adli Tıp Kurumuna kaldırılan Cohen'in cesedinin otopsi işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU