Kısa kısa

  1. Haberler
  2. Dünya
Cuma 17.12.2010 ABONE OL
BOMBACIYA ÖMÜR BOYU HAPİS: ABD'nin New York kentinde Uluslararası John F. Kennedy Havaalanı'na bombalı saldırı planlamaktan suçlu bulunan 58 yaşındaki Guyanalı mühendis Abdül Kadir, ömür boyu hapse mahkûm edildi.
KOBE BRYANT'A ERMENİ BASKISI: Dünyaca ünlü NBA yıldızı Kobe Bryant'ın Türk Hava Yolları'nın küresel marka elçisi olmak için anlaşma imzalaması, ABD'de yaşayan Ermenilerin tepkisine neden oldu. Los Angeles şehrindeki Ermeni Gençlik Federasyonu, anlaşmaya karşı geniş bir kampanya başlatacaklarını açıkladı.
AFGANİSTAN'DA 14 SİVİL DAHA ÖLDÜ: Afganistan'ın batısında, yola yerleştirilen bir bombanın patlaması sonucu, dün bir yolcu minibüsündeki 14 kişi öldü. Harat'a bağlı Kuşk Kuhna bölgesindeki saldırıda 4 kişinin de yaralandığı belirtildi.
ALMANYA'DA DA ÖĞRENCİLER SOKAĞA DÖKÜLDÜ: İngiltere ve İtalya'dan sonra Almanya'da da yüzlerce öğrenci, Alman Sol Parti'nin üniversitede harçların kalkması için verdiği önergeye destek için gösteri yaptı. Öğrenciler aşırı soğuk havaya rağmen belediye sarayının önünde slogan attı.
'HEPİMİZ BU VATANIN EVLATLARIYIZ': Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Moskova'da hafta başındaki ırkçı gösteri hakkında, "Hepimiz bu vatanın evlatlarıyız" dedi. Rus polisi, önlem için dün şüpheli bin 700 kişiyi gözaltına aldı.

BUGÜN NELER OLDU