Filipinler'de otel yangını: 15 ölü

Filipinler'in güneyindeki bir otelde çıkan yangından 15 kişinin öldüğü ve 12 kişinin de yaralı olarak kurtulduğu bildirildi.

  1. Haberler
  2. Dünya
Pazar 19.12.2010 17:33 ABONE OL
Filipinlerin güneyindeki Cagayan De Oro eyaletine bağlı Tuguegarao şehrinde 'Yatak ve Kahvaltı Pansiyon Evi' adı taşıyan beş katlı bir otelde bugün sabah karşı yangın çıktı. Yangın sonucu 15 kişi ölürken, yaralanan 12 kişi de hastaneye kaldırıldı.

Tuguegarao şehri Polis Şefi Pedro Martirez, ölenlerin 3'ünün çocuk olduğunu söyledi. Martirez, "Pansiyonun 5. katında çıkan yangında ölenlerin 3'ü çocuk. Yapılan araştırma sonucu çocukların pansiyon sahibinin akrabası oldukları anlaşıldı." dedi.

Filipinli yetkili ölenlerden 9'unun ise üniversite öğrencisi olduğunu ve Tuguegarao kentine bir sınava girmek için geldiklerini ifade etti. Ölenlerin kimlik tespitlerinin yapıldığını belirten Polis Şefi Pedro Martirez, yangın anında aynı üniversiteden 30 öğrencinin bulunduğunu kaydetti.

Yangının elektrik tesisatından çıkma ihtimali üzerinden durulduğunu belirten Martirez, itfaiyenin yangının çıkma sebebini araştırdığını aktardı.
BUGÜN NELER OLDU