Formula 1 sokağa indi GALERİ

Formula 1 Dünya Şampiyonu Mark Webber'in Tayland sokaklarında sadece 4.5 kilometrelik kısa gösterisini seyretmeye yüz binler akın etti.

  1. Haberler
  2. Dünya
Pazar 19.12.2010 10:10 ABONE OL
Taylandlı bir enerji firmasının takımında Formula 1'de yarışan ve Türkiye ayağında üçüncü olan Webber, yine bu firmanın organizasyonuyla Tayland'da bir gösteri yaptı. Başkent Bangkok'un protokol yolu olan Ratchadamneon Caddesi'nde sadece 4 tur ve 4.5 kilometre süren gösterisini izlemeye yüz binden fazla otomobil sporları meraklısı geldi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Olağanüstü güvenlik önlemlerinin alındığı gösteriden önce enerji içeceği firmanın araçlarının yaptığı kısa gösteri halkı heyecanlandırdı. Tayland Prensesi Chulabhorn'un gösteri alanına teşrif etmesinden sonra gösterinin ilk turunda Webber şeref tribününün önünde durarak Prensesi selamladı.

Gösterinin sonunda lastik yakan Webber, aracından Tayland bayrağıyla inip halkı Tay usulü selamlayınca çok büyük alkış aldı. Gösteriden sonra halk otomobili görüntülemek için akın edince basın mensuplarının görüntü alması için düzenlenen program iptal edildi.
BUGÜN NELER OLDU