İkiside birbirini tanıyormuş

Pazar 19.12.2010
Son Güncelleme: Pazar 19.12.2010
ABONE OL
ABD gizli belgelerini yayımlayan Wikileaks kurucusu Julian Assange'ın İsveç'te iki kadına tecavüzle suçlandığı polis tutanaklarının içeriği yayımlandı. Tutanaklarda, iki kadının birbirini tanıdığı ortaya çıktı. İngiliz The Guardian'daki tutanaklara göre, Assange Stockholm'e 11 Ağustos 2010'da gitmiş. "Bayan A" olarak tutanaklara geçen kadın, Assange'ın ısrarına rağmen ilişkide korunmaya direndiğini söylüyor. Bayan A, daha sonra Assange'ın korunmayı kabul ettiğini de belirtmiş. İkinci kadın "Bayan W" ise Assange ile bir seminerde tanışmış. Tutanaklarda Bayan W'nin semineri düzenleyen Bayan A'yı tanıdığı da belirtiliyor. Bayan W de, ilişki sırasında Assange'ın korunmadığını söylüyor. İki kadın, 20 Ağustos'ta Assange'ın cinsel ilişkiyle bulaşan hastalıkları belirleyen STD testi yaptırmayı reddetmesinden sonra polise şikayet dilekçesi vermişti.

PANKARTLA İLAN-I AŞK...
İsveçli iki kadınla 'korunmasız ilişkiyle' suçlanan Wikileaks kurucusuna bir kadın (yukarda), "Assange, senin bebeklerini istiyorum!" pankartıyla destek verdi.
Wikileaks'in dün açıklanan belgelerinde, İtalya Başbakanı Berlusconi, U2'nun solisti Bono'dan azar işitmemek için dış yardım bütçesini artırmayı düşünmüş.
Çin, petrol çıkarları için Sudan lideri Ömer El Beşir'in tutuklanmasına itiraz etmiyor. Ayrıca, Beşir'in İngiltere bankalarına 9 milyar dolar aktardığı belirtiliyor.

https://www.sabah.com.tr