Haber turu

  1. Haberler
  2. Dünya
Pazartesi 20.12.2010 ABONE OL
TALABANİ, TÜRKİYE'YE GELİYOR: Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin bugün Türkiye'ye geleceği bildirildi. Talabani, İstanbulda 23 Aralık'ta düzenlenecek Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) 11. Devlet/Hükümet Başkanları Zirvesine katılacak. Bu arada, Irak'taki seçimlerde en çok oyu alan Irakiye lideri İyad Allavi, hükümete katılma kararı aldı.
'IRAK'TA İKİ TÜRKMEN BAKAN: Irak parlamentosunda en çok sandalyesi olan 'Irakiye' listesinin yeni kurulacak hükümette 10 bakanlık alacağı, Türkmenler'e ise biri Şii İttifakı, diğeri Irakiye'den olmak üzere 2 bakanlık tahsis edileceği belirtildi.
CHAVEZ'DEN ABD ELÇİSİNE VETO: Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, yönetimine saygı göstermemekle suçladığı yeni ABD elçisi Larry Palmer'ın ülkeye girişine izin vermeyeceğini açıkladı. Chavez, "Gelirse ona havaalanında benden bir kahve ısmarlayacak, sonra da bay bay diyecekler" dedi.
İSRAİL UÇAKLARI GAZZE'Yİ VURDU: İsrail uçaklarının önceki gece Gazze Şeridi'nde bazı hedefleri vurduğu ve saldırıda 5 Filistinlinin hayatını kaybettiği bildirildi. Saldırı, Aralık 2008'de sona eren 22 günlük "Kurşun Dökme" operasyonundan sonra Gazze'de gerçekleşen en kanlı saldırılardan biri oldu.
AJAN DEVLET BAKANI İSTİFA ETTİ: Bulgaristan'da Komünist rejimin kurduğu siyasi polise ajanlık yaptığı bildirilen Devlet Bakanı Bojidar Dimitrov istifa etti. Dimitrov, Türkiye'den 1913'te göç eden Bulgarlar adına 20 milyar dolar tazminat istenmesini önermişti.
KÜBA'DA REJİMİ DEVİRME PLANI: Wikileaks'in yayımladığı 2007 tarihli belgede muhalifler, Fidel Castro'nun ölümünden sonra bir milyon Kübalıyı rejimi değiştirmek için sokağa dökme planı yapıyor.

BUGÜN NELER OLDU