Kim’in Twitter oyunu

Sözde soykırıma destek çıkan Kim Kardashian, bu kez Kobe'ye dil uzattı. Ermeni şov yıldızı, dünyaca ünlü basketçinin THY ile yaptığı anlaşmaya gölge düşürmek için kampanya başlattı.

  1. Haberler
  2. Dünya
Pazartesi 20.12.2010 11:14 ABONE OL
Ermeni Diasporası, yine harekete geçti. Diaspora, sözde soykırım tasarısının Amerikan Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nin gündemine alınması için kampanya başlattı. Kampanyaya "En çıplak destek" ise ABD'de yaşayan Ermeni şov yıldızı Kim Kardashian'dan geldi.

ÖNCE PELOSİ'Yİ ETKİLEDİ!
Kardashian, geçtiğimiz hafta Twitter'a ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin cep numarasını yazdı ve "Herkes Ermeni tasarısının gündeme alınması için bu numarayı arasın" notunu bıraktı. Pelosi ise gelen mesajlar karşısında sözde soykırım tasarısının gündeme alınacağını açıkladı. Ancak porno yıldızı Kim'i, bu girişim de tatmin etmedi. Kim, bu kez Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nin (NBA) efsane oyuncularından Kobe Bryant'ı hedef aldı.

ENİŞTE DE DEVREYE GİRDİ
Kim, THY'nin "Yeni Küresel Marka Tanıtım Elçisi" olan Bryant'a tepki yağdırdı. Kardashian, Bryant'ın THY ile sözleşmesini iptal etmesi için sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan kampanya başlattı. Efsanevi basketbolcu ise sanal saldırıya, "Bu siyasi bir metin değil iş anlaşması" cevabını vererek, attığı imzanın arkasında duracağını bildirdi. Kim, Los Angeles Lakers'in yıldızı Kobe'ye içerden de cephe açtı. Kobe'nin THY ile anlaşmasını bozması için takım arkadaşı olan eniştesi (kız kardeşi Khole ile evli) Lamar Odom'u devreye soktu.

TÜRKİYE'DEKİ ERMENİLER RAHATSIZ
Amerika, sözde soykırım yalanını yarın Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nde gündeme almayı planlıyor. Okyanus ötesinde bunlar yaşanırken Türkiye'de hayat süren Ermeniler ise diasporaya tepki gösteriyor. Türkiye'nin tek Ermeni köyü olan Hatay'daki Vakıflı Köyü sakinleri de diasporaya öfkeli olduklarını söylüyor. Vakıflı Köyü Muhtarı Berç Kartun, şöyle konuşuyor: "Bu siyasi oyunları her sene duymaktan sıkıldık. Biz kardeşiz."

BUGÜN NELER OLDU