80 işadamı Ukrayna'da mahsur kaldı

Ukrayna'nın doğusundaki Harkiv şehrine bir hafta önce bir fuara katılmak için gelen iş adamları Türkiye'ye dönüş yolunda iki gündür uçamıyor.

  1. Haberler
  2. Dünya
Salı 21.12.2010 07:15 ABONE OL
20 Aralık 2010 sabah saat 04'te bir otele yerleştirilen iş adamlarının yurda ne zaman döneceği halen kesinlik kazanmadı.

Havalimanında mahsur kalan İzmir Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi Vasfi Çakıroğlu, yaptığı açıklamada ek sefer konulmadan sorunun çözülemeyeceğini, herkesin planı programı olduğunu, verdikleri randevularda ciddi aksamalar olduğunu söyledi. Çakıroğlu, fuar kapsamında iki ülke arasında başarılı iş ilişkileri kurulduğunu, iş adamlarının çeşitli anlaşmalara imza atıldığını ifade etti.

80 iş adamının içinde Çorum Vali Yardımcısı Hüseyin İçten de bulunuyor.

İş adamları acil olarak ek sefer düzenlenmesini istiyor. 80 kişilik kafileden acil bir sorunu olan bir iş adamı dışında heyetten ayrılan olmadı.

Havayolu şirketi müşteri hizmetleri yetkilileri ise iş adamlarının toplu olarak nakil edilemeyeceğini, isteyen yolcuların uçuşlarını bu akşamki veya istedikleri bir başka bir tarihteki uçuşa aldırabileceklerini veya bilet ücretlerinin kesintisiz iade edebileceklerini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU