3 hayat kadınını yedi!

İngiltere'de kendini "Yaylı Tüfek Yamyamı" olarak adlandıran Stephen Griffiths (40) üç hayat kadınını öldürmekten ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

  1. Haberler
  2. Dünya
Çarşamba 22.12.2010 13:45 ABONE OL
Kriminoloji doktora öğrencisi olan Griffiths ülkenin Leeds şehrinde görülen davada suçlu bulundu. Davaya bakan yargıç Charles Openshaw kararı şu cümleyle açıkladı: "Cinayetlerin işleniş şekli o kadar gaddarca ki, sanığın ömrü boyunca hapiste kalması gerekiyor."

Griffiths davada, Suzanne Blamires (36), Shelley Armitage (31) ve Susan Rushworth (43) isimli hayat kadınlarını öldürdüğünü itiraf etti.

Stephen Griffiths, kadınları yediğini de daha önce polise verdiği ifadede anlattı. Polis, mayıs ayında öldürülen Suzanne Blamires'in vücudunun 81 parçasını bulmuş, ayrıca kadının kafasına saplanmış yaylı tüfek oku ve kırılmış bıçak tespit etmişti.

İngiliz basını, Griffiths'in doktora tezini, yaşadığı Bradford şehrinde 19'uncu yüzyılda işlenen cinayetlerle ilgili yazdığına dikkati çekti. Griffiths, öldürdüğü kadınlardan Blamires'e saldırırken kamera görüntülerinin ortaya çıkmasıyla mayıs ayında yakalanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU