İşte örnek Türk!

Belçika'da satın aldıkları binada içi para dolu bir kasa bulduktan sonra polisi haberdar eden Türkler, yaptıklarıyla gurur duyuyor.

Çarşamba 22.12.2010 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 22.12.2010 14:54
ABONE OL
Gent şehrinde daha önce Dexia Bank'ın bulunduğu binayı satın alan Türkler, yere gömülü bir kasada 300 bin Euro para bulmuştu. Binayı satın alan Ferhat Kaya'nın metal hurdaları alması için çağırdığı arkadaşı Murat Tufan, toplumda var olan yabancılara karşı önyargıyı yıkmak için parayı iade ettiklerini belirtti. Tufan, "İlk anda çok şaşırdık ama parayı yetkililere teslim ederek emin ki doğru olanı yaptık. Bu şekilde Türklerden örnek bir davranış sergilediklerini gösterdik. Borçlarım var ama bize yakışmayan bir hareket yapmamakla gurur duyuyorum." şeklinde konuştu.

Kasayı açmayı başaran Murat Tufan, Cihan Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, "Yere montajlı kasayı açmak zorunda kaldık. İlk kapıyı açtığımızda tek bir poşetin içinde bir miktar para bulduk. Tamamen emin olabilmek için üst kısmı da kestiğimizde poşetler dolusu para bulduk." dedi.

BİNA 180 BİN EURO'YA SATIN ALINMIŞ

Belçika polisi paraya geçici olarak el koyarken, Belçika'daki mevzuatına göre satılan mekan içindekilerle birlikte yeni ev sahibinin oluyor. Ferhat Kaya'nın binayı 180 bin Euro'ya aldığını belirten Tufan, paranın kendilerine iade edilmesi halinde borçlarını ödeyeceğini söyledi.

Türkiye'deki Denizbank'ın sahibi Dexia Bank ise konuyla ilgili henüz açıklama yapmadı.

https://www.sabah.com.tr