60 yıllık UFO belgeleri açıklandı

Yeni Zelanda Hava Kuvvetleri, UFO'larla ilgili binlerce belgeyi yayınladı.

  1. Haberler
  2. Dünya
Perşembe 23.12.2010 17:21 ABONE OL
1954'den 2009'a dek geniş bir süreyi kapsayan UFO belgeleri arasındaki, ilginç "uzaylılarla karşılaşma" vakasında, ayak numarası 440 olan uzaylılar bile bulunuyor.

Belgelerin kamuya açılmasının ardından Yeni Zelanda Hava Kuvvetleri sözcüsü Kavae Tamariki, silahlı kuvvetlerin UFO iddialarını soruşturacak kaynağa sahip olmadığını ve yayınladıkları belgeler hakkında bir yorumda bulunamayacaklarını söyledi.

Gizliliği kaldırılan belgelerde, Tanımlamayan Uçan Cisim'lerin (UFO) ve onları kullanan Dünya dışı varlıkların neye benzediğine dair oldukça net ifadelerin yanı sıra, kulağa çılgınca gelen tanımlar da bulunuyor.

Yaklaşık 2 bin sayfadan oluşan belgeler, bilgi edinme hakkı yasaları uyarınca, bahsi geçen özel şahısların isimleri gizli tutularak yayınlandı. UFO'larla karşılaştıklarını anlatan insanlar arasında hava kuvvetlerine bağlı personel, yolcu uçağı pilotları ve uçaklarda bulunan yolcular bulunuyor. Hatta, bu kişilerin arasında dönemin Yeni Zelanda başbakanlarından biri de yer alıyor.

Belgelerdeki en detaylı bilgiler ise askeri ya da ticari uçakların pilotları tarafından gökyüzünde hareket halinde görülen ışıklarla ilgili kayıtlara geçmiş. Pilotlar, haritalar, konumlandırma verileri ve çizimlerle gördükleri ışıkları belirtmeye çalışmış.

"Açıklayamadığımız bir olay"
Yeni Zelanda'nın güneyinde yer alan Kaikoura kenti yakınlarında 1978 yılında filme çekilen gökyüzündeki garip ışıklar da belgelerde yer alıyor. Aralık 1978'de yaşanan olayda, bir kargo uçağındaki mürettebat, İzlanda'nın Güney Adası kıyılarındaki Kaikoura Adası'nın üzerinde çok sayıda parlak ışıkla karşılaştı. Yaşanan olay, Yeni Zelanda Televizyonu çekim ekibi tarafından kaydedilen bulanık görüntülerle desteklendi. Ayrıca, radarlarda çok sayıda esrarengiz cisim tespit edildi ancak bu cisimler mürettebat tarafından gözlenmedi.

Bu olayı inceleyen UFO araştırmacısı Suzanne Hansen Reuters'a yaptığı açıklamada, "Bu kesinlikle açıklayamadığımız bir olay" dedi. Hansen, "Ne olduğunu bilmiyoruz anca bu kesinlikle tanımlanamayan veya geleneksel olmayan bir şey" yorumunda bulundu.
ASKERİ JETLER İKİ UFO'YU BÖYLE GÖRÜNTÜLEDİ...


UFO F-16'YLA BİRLİKTE UÇUYOR


SİLİNDİR BİÇİMİNDE UFO RUS UÇAKLARINDAN KAÇIYORFİLO HALİNDE BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİLER...NASA TARAFINDAN GÖRÜNTLENEN PARLAK IŞIKLI UFOİNMEKTE OLAN UÇAKLA KAFA KAFAYA GELEN UFO...BUGÜN NELER OLDU