Putin 'tuttuğunu devirdi'

Ekim ayında 58 yaşına giren Rusya Başbakanı Vladimir Putin, siyah kuşak judo elbiselerini giydi ve 20'lik gençlere meydan okudu.

Perşembe 23.12.2010 09:15
Güncelleme: Perşembe 23.12.2010 10:28
ABONE OL
Memleketi St. Petersburg'daki Moskova spor kompleksinde judo antremanlarına katılan Putin, önüne çıkan rakibi devirdi. Ancak Putin'in bir ara ayaklarının yerden kesilmesi dikkat çekti.

*İŞTE O ANLAR

İlginç şovlarla sürekli ülke gündeminde kalmayı başaran Rusya Başbakanı'nı kimi zaman Formula-1 pilotu, kimi zaman ayı ya da kaplan avcısı olarak görmek mümkün. Sıklıkla ata binen, kayak kayan, binlerce kilometre yolu kendi kullandığı araçla kat eden Putin, Baykal gölünün derinliklerine de dalarak sıradışı lider olduğunu göstermişti. Rusya Başbakanı son olarak St. Petersburg'da kanser hastası çocukların tedavileri için düzenlenen bir bağış konserine katılmış, burada piyano çalarak İngilizce şarkı söylemişti.

Putin'in St. Petersburg'da yaptığı gösteriye ülkenin farklı bölgelerinden gelen 22 sporcu katıldı. 2012 Olimpiyat hazırlıklarını sürdüren sporcular, Putin'le tartışma fırsatı buldu.