Domuz gribi geri mi dönüyor?

Priştine Devlet Hastanesi olarak bilinen Kosova Üniversite Kliniği Merkezi'nde (QKUK) domuz gribi tespit edilen üç hasta daha tedavi altına alındı.

  1. Haberler
  2. Dünya
Cuma 24.12.2010 07:54 ABONE OL
Enfeksiyon Kliniği Müdürü Shemsedin Dreshaj, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kliniğe başvuran 3 hastada, yapılan incelemeler sonucunda H1N1 virüsüne rastlandığını doğruladı.

Domuz gribine yakalanan her üç hastanın sağlık durumlarının iyi olduğu ileri sürüldü. Geçen hafta sonunda İngiltere'den gelen bir Kosovalı da domuz gribine rastlanmıştı. Kosova'da domuz gribine yakalanan hasta sayısı dörde yükseldi.

İNGİLTERE'DE 24 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
İngiltere'de Ekim ayından bu yana 24 kişinin halk arasında domuz gribi olarak bilinen H1N1 virüsünden hayatını kaybettiği açıklandı.

İngiltere Sağlık Koruma Ajansı'ndan (HPA) yapılan açıklamada, bu ölümlerin 10'unun geçen hafta gerçekleştiği bildirildi. Yetkililer, özellikle hamile kadınları aşı olmaları konusunda uyarırken, virüse yakalananların sayısında artış olduğu kaydedildi.

İngiltere Sağlık Bakanlığı da, 300 kişinin ağır gripten hastanede yattığını ve ülke genelindeki soğuk havanın, domuz gribinin yayılmasını hızlandırabileceğini bildiriyor.
BUGÜN NELER OLDU