Haber turu.

  1. Haberler
  2. Dünya
Cumartesi 25.12.2010 ABONE OL
TÜRKLER'E İKİ KONTENJAN VEKİLLİĞİ: Kosova'da önceki pazar yapılan seçimlerin ardından etnik topluluklar için ayrılan 20 sandalyeden ikisi Türk partilerine verilecek. Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) ile Kosova Türk Birliği'nin (KTB) birer milletvekilliği alacak. Mecliste 120 sandalye bulunuyor.
'OBAMA SÖZLERİNİ TUTAN BİR LİDER': Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev, ABD Başkanı Barack Obama'nın "sözlerini tutan" bir lider olduğunu söyledi. Medvedev, Obama'nın, zor koşullara karşın, çok önemli nükleer silahları sınırlandıran yeni START anlaşmasının onaylanmasını başardığını belirtti.
RUSYA, FRANSA'DAN SAVAŞ GEMİSİ ALIYOR: Rusya ve Fransa arasındaki anlaşma Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin makamından yapılan açıklamayla duyuruldu. Önce 2 adet inşa edilmesi planlanan Mistral tipi gemileri 16 helikopter ve onlarca zırhlı araç taşıyabiliyor.
"İRAN, TÜRKİYE'DEN ARA BULUCULUK İSTEYEBİLİR": Euronews ajansı, İran'ın gelecek ay Batılı ülkelerle İstanbul'da yapacağı nükleer görüşmelerde Türkiye'den ara buluculuk yapmasını isteyebileceğini iddia etti. Ajans, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad'ın, "uluslararası baskıyı hafifletmek için ekonomik olarak güçlü komşuya" başvurabileceği görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU