47. kattan düştü, ölmedi!

ABD'nin New York kentinde, geçen ay bir binanın camlarını silerken 47. kattan düşerek komaya giren bir temizlik işçisinin hayatta kalmayı başarması ve yeniden konuşmaya başlaması herkesi şaşırttı.

Pazartesi 27.12.2010 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 27.12.2010 17:40
ABONE OL
Basındaki haberlere göre, 7 aralıkta Manhattan'daki Upper East Side'da bir binada temizlik işçisi olarak çalışan Ekvadorlu Alcides ve Edgar Moreno kardeşlerin üzerinde bulunduğu iskele çöktü.

150 metre yüksekten yere düşen kardeşlerden genç olan Edgar öldü, komaya giren 37 yaşındaki Alcides Moreno ise hastaneye kaldırıldı.

Doktorlar, 9 kez ameliyat geçiren ve kendisine 11 litre kan verilen Moreno'nun komadan çıktığını ve bunun "mucize" olarak yorumlanabileceğini belirtti.

New York Times'ın haberinde, Moreno'nun eşinin, "Noel günü, bana döndü ve (Ne yaptım ben?) dedi" sözlerine yer verildi. Doktorlar, birkaç ameliyat daha geçirmesinin ve rehabilitasyon sürecinin ardından Moreno'nun yeniden yürüyebileceğini söyledi.

Moreno'nun tedavi gördüğü Cornell hastanesi Yoğun Bakım Servisi Başkanı Philip Barie, "Mucizelere inanıyorsanız, bu onlardan birisi" dedi.

Barie, "3 katlı bir binadan düşmek, genellikle ölüme yol açar. 10 katlı ve daha yüksek binalardan düşenleri genelde biz görmeyiz, çünkü onları doğrudan morga götürürler" diye konuştu.

https://www.sabah.com.tr