Haber turu.

  1. Haberler
  2. Dünya
Çarşamba 29.12.2010 ABONE OL
PENTAGON'DA YOLSUZLUK: ABD'nin Irak ve Afganistan operasyonları kapsamında milyarlarca dolarlık yolsuzluk yapıldığı ve ondan fazla subayın gözaltına alındığı bildirildi. Sadece Afganistan kayıtlarında 18 milyar dolarlık açık saptandı.
BREZİLYA ROUSSEFF'E HAZIRLANIYOR: Brezilya'da Luiz Inacio Lula da Silva'nın halefi Dilma Rousseff cumartesi günü yemin ederek başkanlık koltuğuna oturacak.
GÜN İÇİNDE ÜÇ SALDIRI, 17 ÖLÜ: Pakistan yetkilileri, Afganistan sınırında insansız ABD uçaklarıyla dün gün içinde düzenlenen 3 roket saldırısında toplam 17 kişinin öldüğünü bildirdi. Bu arada, dün Afganistan'da bir NATO askerinin daha ölmesiyle yabancı asker kayıpları bu yıl 700'e ulaştı.
FİLDİŞİ SAHİLİ'NDEN LİBERYA'YA KAÇIŞ: Fildişi Sahili'nde geçen ayki cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra artan şiddet eylemleri nedeniyle, 19 bin kişinin Liberya'ya kaçtığı bildirildi. Kaçanların çoğunun kadın ve çocuk olduğu belirtiliyor.
BEBEK ARABASIYLA SOYGUN: Rusya'nın St.Petersburg kentinde hırsızlar, bebek arabasında taşıdıkları silahlarla bir bankadan para nakli yapan aracın iki güvenlik görevlisini ve bir vatandaşı öldürdü. Araçta bulunan 25 milyon rubleyi (830 bin dolar) alan hırsızlar, izini kaybettirdi.

BUGÜN NELER OLDU