Tipi, kanada'ya geçti

ABD'de kar yüzünden kapanan üç havalimanı tekrar hizmete açıldı. Buz pistine dönen yollar üç can aldı, şiddetli tipi şimdi de Kanada'ya sıçradı

  1. Haberler
  2. Dünya
Çarşamba 29.12.2010 ABONE OL
ABD'nin kuzeydoğu eyaletlerini hafta sonunda etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve tipi etkisini azalttı Rüzgârın hafta sonu fırtına şeklinde estiği New York'ta, önceki gün uçuşlara kapatılan JFK, La- Guardia ve Newark havalimanları da yeniden hizmete açıldı. Kentin bazı kesimlerinde kar kalınlığının 50 santimetreye ulaşması nedeniyle iptal edilen tren, metro ve otobüs seferlerinin de yeniden başlaması bekleniyor. North Carolina eyaletinde trafik kazaları nedeniyle üç kişi ölürken, hafta başında kötü hava koşulları yüzünden iptal edilen uçuş sayısının 4 bin 155 olduğu açıklandı. New Orleans'tasoğuktan korunmak amacıyla terk edilmiş bir depoya sığınan 8 evsiz çıkan yangında hayatını kaybetti. Öte yandan New York'un kara teslim olmasının yolları açmakla görevli belediye çalışanlarının herhangi bir çalışma yapmamasından kaynaklandığı da tartışılıyor.

RUS YOLCULAR İSYAN ETTİ

Kanada'nın New Brunswick ve Quebec eyaletlerini vuran kar yağışı ve tipi yüzünden, kar kalınlığının yer yer 20 ila 50 santimetreye kadar ulaştığı belirtildi. Yetkililer, başkent Ottawa ve Toronto ile Montreal'de çok sayıda uçuşun iptal edildiğini duyurdu. New Brunswick, Nova Scotia ve Prince Edward Island bölgelerindeki yaklaşık 27 bin ev ve işyerinin de elektriksiz kaldığı ve pek çok binada ısıtma sistemlerinin çalışmadığı belirtildi. Rusya'nın başkenti Moskova'da ise Domodedova ve Şeremetyevo havalimanlarında mahsur kalan yolcular, protesto gösterisi yaptı.

BUGÜN NELER OLDU