Haber turu

  1. Haberler
  2. Dünya
Perşembe 30.12.2010 ABONE OL
İSRAİLLİ KIZLARA 'ARAPLARLA ÇIKMAYIN' ÇAĞRISI: İsrail'de 27 hahamın eşi ortak bir mektup yayınlayarak, Yahudi kadınlara Arap erkeklerle çıkmamaları çağrısında bulundu. Mektupta, Arap erkeklerle çıkan Yahudi kadınların eziyet çekeceği iddia ediliyor ve Araplar'ın çalıştığı yerlerde çalışmamaları da isteniyor.
ŞÜPHELİ PAKETTEN DİPLOMATİK BELGELER ÇIKTI: Vatikan'daki ABD Büyükelçiliğinde bulunan şüpheli paketin içinden diplomatik belgeler çıktı. Polis, "Bu yanlış bir alarm" dedi. Roma'da geçen hafta anarşist bir grubun İsviçre ve Şili elçiliklerine yolladığı bombalı paketlerin patlaması sonucu 2 kişi yaralanmıştı.
ABBAS, BÜYÜKELÇİLİK AÇILIŞI İÇİN BREZİLYA'YA GİDİYOR: Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, bu hafta sonu Brezilya'ya giderek, burada Filistin'in büyükelçilik binasının temel atma törenine katılacak. Brezilya, geçen haftalarda Filistin'i 1967 sınıryarıyla bağımsız bir devlet olarak tanımıştı.
AZERBAYCAN-ERMENİSTAN CEPHE HATTINDA PATLAMA: Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında mayın patlaması sonucu dün bir Azeri askerin yaşamını yitirdiği, bir askerin ise yaralandığı bildirildi. Azerbaycan'da sınır hatlarındaki mayın patlamaları sonucu bu sene 2 asker daha hayatını kaybetmişti.
İSPANYA'DA 2 ETA ÜYESİNE 515'ER YIL HAPİS: İspanya'da terör suçlarına bakan Ulusal Mahkeme, 2008'de bir jandarma kışlasına düzenlenen bombalı saldırıyla ilgili olarak yargılanan 2 ETA üyesine 515'er yıl ağır hapis cezası verdi.
VATİKAN'DAN AGRESİF LAİKLİĞE ELEŞ- TİRİ: Vatikan, "agresif laikliğin" özellikle Avrupa'da dini kamusal yaşamdan dışlamaya çalıştığını savundu. Vatikan Basın Bürosu Müdürü Peder Federico Lombardi dün, "Hoşgörüsüzlükle dikkati çeken köktencilik akımının sadece büyük dinlerin bağlıları arasında değil, laiklik anlayışının savunucuları arasında da yaygın olduğu" açıklamasında bulundu.

BUGÜN NELER OLDU