Haber turu

  1. Haberler
  2. Dünya
Cuma 31.12.2010 ABONE OL
BATI TRAKYA'DA MÜFTÜ KRİZİ: Batı Trakya'da, Türk Azınlığı Danışma Kurulu, müftü olarak seçtikleri İbrahim Şerif ve Ahmet Mete'nin resmen tanınmasını istedi. Atina, Gümülcine'de 1984 ve İskeçe'de de 1990'da ölüm nedeniyle boşalan müftülük makamlarını atama yoluyla dolduruyor. Azınlığın seçtiği müftüler aleyhinde ise "resmi makamı gasp" davası açıyor.
HODORKOVSKİ'YE 6 YIL DAHA CEZA: Rusya Başbakanı Vladimir Putin'e muhalefeti ile tanınan Yukos petrol şirketi eski sahibi Mihail Hodorkovski ve ortağı Platon Lebedev petrol çalma davasından ek 6 yıl daha ceza aldı. Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlarından 2004'den bu yana hapiste bulunan Hodorkovski ve Lebedev 2017'ye kadar hapiste kalacak.
ABD-VENEZÜELLA ARASINDA ABÜYÜKELÇİ KRİZİ: Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez'in Caracas'a atanan ABD Büyükelçisi Larry Palmer'ın ülkeye girişine izin vermemesine ABD'den misilleme geldi. ABD, tatil için ülkesine giden Venezüella'nın Washington büyükelçisi Bernardo Alvarez Herrera'nın vizesini iptal etti.
MİNİBÜS YOLDAKİ BOMBAYA ÇARPTI, 14 SİVİL ÖLDÜ: Afganistan'ın güneyinde militanların yola yerleştirdiği bombaya çarpan bir minibüste bulunanlardan 14 sivil öldü.

BUGÜN NELER OLDU