Hitler'in çocuğuna dair yeni kanıt

Bir İngiliz askerinin günlüğü de, Hitler'in bir Fransız oğlu olduğu yönündeki iddiaları doğruluyor.

Almanya'yı ve dünyayı felakete götüren Nazi lideri Adolf Hitler'in 1917 yılında bir Fransız kadınla yaşadığı ilişkiden oğlu olduğu yönündeki ididaları doğrulayan bir günlük bulundu.

1985'te 67 yaşında ölen Jean Marie Loret'in babasının ünlü diktatör Adolf Hitler olduğu iddia ediliyor ancak yeterli kanıt bulunamıyordu.

Hitler'in Birinci Dünya Savaşı sırasında Fransız Charlotte Lobjoie ile ilişki yaşadığı bu ilişkiden Jean Marie Loret'in doğduğu iddia ediliyordu.

Ancak Britanya'nın eski Kraliyet mühendislerinden Leoenard Wilkes'in eline geçen bir savaş kahramanına ait günlüklerde, Loret'in Hitler'in oğlu olduğuyla ilgili yeni kanıtlar ileri sürülüyor.

72 yaşındaki oğul Alan Wilkes tarafından basına tanıtılan günlüklerdeki 30 Eylül 1944 tarihli notta şunlar yazılı: "Bugün ilginç bir gün. Ziyaret ettiğim evde, bir önceki savaşta Hitler onbaşı rütbesiyle kalmış. Daha ilginç olanı ise evdeki kadının Hitler'den bir oğlu olduğunu ve şu anda Fransa'da Nazilere karşı savaştığını söylemesi."

Hitler'in Fransa'da çizimler ve resimler yapan bir Alman askeriyken genç kızların ilgisini çektiği söyleniyor. Hitler ve Charlotte ikilisinin ilişkisi sonucu Mart 1918'de Jean Marie doğdu. Ancak Hitler ortadan kaybolduktan sonra Jean Marie evlatlık olarak verildi.

Jean Marie'nin ilginç hikayesi bununla da sınırlı kalmadı. Jean Marie Fransız askeri olarak babasına karşı İkinci Dünya Savaşı'nda savaştı.

Annesi öldükten sonra annesinin arşivini karıştıran Jean Marie Hitler imzalı çizimlerle karşılaştı. Babasının ressam olduğunu annesinden duyduğunu söyleyen Jean Marie, Hitler'in çocuğu olarak anılmayı istemediği için bu sırrı kendisine sakladı.

BİZE ULAŞIN