Suriye'de Türk TIR'ına 66 kurşun!

Suriye'de geçtiğimiz günlerde saldırıya uğrayan Türk tırlarının birinde 66 kurşun girişi tespit edildi.

Suriye'de saldırıya uğrayan Türk tır şoförleri Suphi Ezer ve Mustafa Üçtaş'ın kullandığı tırlar Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye getirildi.

12 Mart'ta uğradığı saldırıyı ağır yaralı olarak atlatan Suphi Ezer'in kullandığı tırı almaya Suriye'ye giden Yasin Ezer Taşımacılık yetkililerinden Mehmet Ezer, tırın Ürdün'den sebze getirirken sınıra 15 kilometre kala saldırıya uğradığını söyledi.

Suphi Ezer'in saldırıdan sonra Halep Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığını aktardı. Saldırıdan sonra tırdaki sebzelerin bir kısmının yağmalandığını kalanların da bozulduğunu belirten Ezer, Suriyeli gümrükçülerin işlemlerini yapması için kendisinden rüşvet aldığını ileri sürdü.

66 kurşun girişi

Plastik hammaddesi taşıyan 31 R 1910 plakalı tırda 66 kurşun girişinin tespit edildiğini ifade eden Ezer, şoför Suphi Ezer'in bu saldırıdan yaralı kurtulmasının mucize olduğunu kaydetti.

2010 model tır çekiciyle servise götürüldü.

Üç kurşun'undan biri Üçtaş'a isabet etmiş

Arabistan'dan Türkiye'ye dönerken Suriye'nin İdlib kentinde beş gün önce saldırıya uğrayan ve hayatını kaybeden Mustafa Üçtaş'ın kullandığı tır da Reyhanlı'da bir garaja çekildi.

Tırın bağlı olduğu Turanlar Taşımacılık'ın sahibi Hüseyin Turanlar, Üçtaş'ın uluslararası bir yolda sebepsiz yere silahlı saldırıya uğradığını ifade etti.

Tıra üç kurşunun isabet ettiğini, bunlardan birisinin de Üçtaş'ın boynundan girdiğini belirten Turanlar, ''Cilvegözü Sınır Kapısı'nın kapanmasını istiyoruz. Göndermiyoruz desek de tır şoförleri gidiyorlar. Devletin bir alternatif yol bulması lazım, bu kapı durdukça ölümlü olaylar daha fazla yaşanacak. Çünkü Suriye'de hükümet, yetkili kalmamış'' diye konuştu.
BİZE ULAŞIN