Atina'da canlı bomba paniği

Yunanistan'ın başkenti Atina'da, bir alışveriş merkezine gelen ve üzerinde patlayıcı madde bulunduğunu söyleyen bir kişi polisi alarma geçirdi.

Tavros semtinde oyuncak satan büyük bir alışveriş merkezine gelerek üzerinde patlayıcı bulunduğunu söyleyen Kostas Samaras (55) isimli kişi alışveriş merkezi çalışanlarından bir kişiyi rehin aldı.

Görevlilerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen polisler tarafından etkisiz hale getirilen Samaras savcılığa sevk edildi.

Bomba uzmanlarının Samaras'ın üzerinde yaptığı aramada patlayıcı maddeye rastlanmadığı bildirildi.

Eylem nedeni henüz anlaşılmayan Samaras'ın eski bir mahkum olduğu öğrenildi.

Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

6 dakikada üç süpermarket soydu

Diğer yandan, ekonomik krizin etkisinde olan Yunanistan'da silahlı soygun vakaları gün geçtikçe artarken, daha önce görülmeyen ilginç hırsızlık ve soygun vakaları yaşanıyor.

Atina'da, kimliği belirlenemeyen motosikletli bir kişi 6 dakikada kent merkezinde bulunan üç süpermarketi soydu.

Peristeri semtinde kapanma saatinden kısa bir süre önce markete gelen kişi silah zoruyla kasada bulunan paraları alıp kaçtı. Motosikletiyle olay yerinden uzaklaşan kişi daha sonra aynı semtte bulunan iki süpermarketi de aynı yöntemle soydu.

Toplam 6 dakika içerisinde üç süpermarketi soyan kişinin çaldığı paranın toplam miktarının henüz belirlenemediği belirtildi.

Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
BİZE ULAŞIN