Sözleşmesi gereği 15 milyon $ alacak ama...

Holmes, eşi Cruise'la yaptığı evlilik sözleşmesi gereği her yılı için 3 milyon dolar alacak. Ancak daha fazla pay için evlilik sırlarını açıklama ihtimali Cruise'u korkutuyor

Önceki gün Katie Holmes'un 5 yılı aşkın süredir evli olduğu Tom Cruise'dan boşanma kararı aldığını açıklaması magazin gündemine bomba gibi düştü. ABD basını çifte yakın kaynaklarla görüşerek evliliği sona götüren yolda yaşananları araştırdı.

"ROBOTA DÖNDÜM"
32 yaşındaki Holmes'un yakınları aktristin eşinin kendisine olan ilgisizliğinden bıktığını söyleyerek "Robot gibi yaşamak istemiyorum. Benliğimi,kişiliğimi kaybettim" diye yakındı. Cruise'un sürekli kendi işleriyle ilgilendiği üyesi olduğu Scientelogy tarikatının toplantılarında ailesinde daha fazla zaman harcadığı ve bu durumdan Holmes'un son derece rahatsız olduğu öğrenildi. Bardağı taşıran son damla ise çifte yakın kaynaklara göre yakışıklı aktörün W Magazine'e iki modelle birlikte verdiği seksi pozlar. Bu çalışmadan haberi olmayan Holmes'un eşiyle "Bu kadarı da fazla. " diye kavga ettiği öne sürüldü. Mütevazi tavırlarıyla bilinen Holmes'un eşinin sürekli kendiyle övünmesine ve 'Ben senden çok daha büyük bir yıldızım" diye kıyaslamaya gitmesine ise daha fazla dayanamayacak hale geldiği son aylarda ciddi bir bunalım yaşadığı da belirtildi. Bir dönem ABD'li talk şovcu Oprah Winfrey'in programına katılıp aşkını canlı yayında koltuğa çıkıp açıklayan Cruise ise dün film çekimleri için İzlanda'ya gitti. cruise'un eşinin kendisinden ayrılık kararı almasıyla şoke olduğu, tazminat konusu için hemen avukatlarıyla görüşme yaptığı öğrenildi.

WOODS ÖRNEĞİ VAR

Peki bundan sonra ne olacak? Gündemindeki soru boşanma davasında Holmes'un ne kadar tazminat isteyeceği. Evlilik sözleşme gereği Holmes evliğin her yılı için 3 milyon dolar almaya hak kazandı. Ayrıca 35 milyon dolarlık malikanede Holmes'un olacak. Eğer evlilik 11 yıl sürseydi bu kez sözleşmeye göre Holmes boşandığı eşinin servetinin yarısını alacaktı. Çiftin toplam serveti 275 milyon dolar civarında. Boşanma davasının görüleceği çiftin yaşadığı Kaliforniya yasalarına göre ayrılık durumunda tüm servet ikiye bölünüyor. Merak edilen Holmes'un evlilik sözleşmesinin getirdikleriyle yetinip yetinmeyeceği. Tıpkı Tıger Woods'un eşine evlilik sözleşmesine rağmen 100 milyon dolar vermesi gibi. Burada da Holmes'un evlilik süresince yaşadıklarına dair özel konuları kamuoyuyla paylaşma riski ortaya çıkıyor.

BİZE ULAŞIN