Meksika'ya artist first lady

Meksika'nın yeni Devlet Başkanı Nieto'nun eşi Angelica Rivera, Latin Amerika çapında tanınmış bir şarkıcı, oyuncu ve dansçı...

Güvenlik güçleri ile uyuşturucu kartelleri arasında 2006'dan bu yana devam eden savaşta 47 binden fazla kişinin öldüğü Meksika'nın artık süper star bir first lady'si var. Ülkede pazar günü yapılan devlet başkanlığı seçimlerinin galibi olan Enrique Pena Nieto'nun eşi Angelica Rivera, Latin Amerika çapında tanınmış bir şarkıcı, oyuncu ve dansçı... 42 yaşındaki Rivera'nın eşinin uyuşturucu ve yolsuzluk gibi alanlarda vereceği savaşta alacağı pozisyon şimdiden büyük merak konusu oldu. Kahverengi saçları, bronz teni, kıvrımlı vücudu ile ünlü Rivera, henüz 17 yaşındayken yüz güzeli seçildikten sonra kendisini magazin dünyasının ortasında buldu.

İLK EŞİNDEN 3 ÇOCUĞU VAR
Güler yüzlülüğü ile tanınan çiçeği burnunda first lady'nin kariyeri 1989'da rol almaya başladığı pembe dizilerle tamamen değişti. Rivera ekranlardaki başarısı ile kendisini sahnelerde buldu. 2007'de ise ünlü Latin şarkıcı Ricky Martin ile aynı sahneyi paylaştı. İlk evliliğinden 3 çocuğu olan Rivera, 2010'da şimdinin Meksika Devlet Başkanı olan Nieto ile dünya evine girdi. Ülkenin önde gelen siyasetçisi ile evlendikten sonra daha tutucu bir tarz benimsemeye başlayan Rivera, geçmişteki ününü eşinin başarısı için kullanmaya başladı. Pazar günkü seçimlerde de bu konuda ne kadar başarılı olduğunu herkese gösterdi. Dünya basınına göre güzel yüzlü Rivera'nın hikâyesi Fransa'nın eski First Lady'si Carla Bruni'ye benziyor. Ancak Rivera'nın Bruni'nin aksine siyaset arenasında daha çok ön plana çıkması bekleniyor.
BİZE ULAŞIN