Kan donduran vahşet!

Kabil Eyaleti'nin kuzey illerinden olan Parvan'da bir köyde zina yaptığı gerekçesiyle bir kadın, aralarında çocukların da bulunduğu yüzlerce kişinin gözlerinin önünde Taliban tarafından idam edildi.

  • Dünya
  • Pazar 08.07.2012 20:00
Bir Afganistanlı tarafından cep telefonuyla çekilen görüntülerde, ilk önce Taliban imamı zinanın büyük günahlardan biri olduğunu ve kadının cezasının ölüm olduğunu ifade ediyor.

Daha sonra Taliban militanlarından birisi kadına 6 el arkadan ateş ediyor. Bu sırada köy halkı, Taliban militanlarına "Kahramanlar" diyerek destek verip, tekbir getiriyor.

Parvan Valisi Abdul Basir Salangi, görüntülerin dehşet verici olduğunu ve olayın vahşet dolu bir eylem olduğunu belirtti. Salangi, ayrıca bu videonun yaklaşık bir hafta önce Shinwari ilçesinde kaydedildiğini açıkladı.

Afganistan'da yaklaşık 130 bin yabancı asker ve yaklaşık 300 bin Afgan güvenlik gücü görev yapıyor. Ancak olayın ülkenin başkenti Kabil'e yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta meydana gelmesi Afganistan'daki güvenlik güçlerinin etkisini sorgulatıyor.

İŞTE O AN:

BİZE ULAŞIN