Kral'ın teknesindeki Uzan mı?

Türkiye'nin hakkında yakalama emri çıkardığı ve Interpol'ün kırmızı bültenle aradığı Hakan Uzan'ın Ürdün Kral II. Abdulalh ile aynı teknede çok samimi görüntülerinin ortaya çıktığı ileri sürüldü.

"JordanKhabar" isimli sitede yer alan haber ve videoda, Kral II. Abdullah'ın Akabe Körfezi'ndeki teknesinde bulunan ve tekneyi kullanan kişinin (şapkalı, güneş gözlüklü ve kırmızı tişörtlü) Hakan Uzan olduğu belirtildi.

UZAN'A ÇOK BENZİYOR
Hakan Uzan ile ilgili Türk medyasında çıkan haberlere de atıfta bulunan JordanKhabar sitesi, verdiği haberde Hakan Uzan'ın Türk medyasında çıkan bir resmini de kullandı.


Haberde, bu resmin tekneyi kullanan kırmızı tişörtlü, güneş gözlüklü ve şapkalı kişiye çok benzediğine dikkat çekildi.

Haberle ilgili verilen videoda ise Kral II. Abdullah (beyaz tişörtlü), Uzan'ın kullandığı belirtilen tekne ile kıyıdan dolaşarak "balıkçıları" selamlıyor. Bu sırada kıyıda siyah tişörtlü biriyle selamlaşıyorlar.

KRAL COŞKUYLA KONUŞUYOR

Ardından tekne duruyor ve siyah tişörtlü adam Kral'ın teknesine neşeyle atlıyor. "Balıkçı" olduğu belirtilen adamın Kral ile ünevirsiteli arkadaşlar gibi tokalaşması, şakalaşması ve öpüşmesi dikkat çekiyor.

Kral teknedeki siyah tişörtlü adamla coşkulu bir biçimde konuşurken Hakan Uzan olduğu ileri sürülen kırmızı tişörtlü adam, teknenin dümeninde konuşulanları gülümseyerek izliyor. Bu sırada bir adam da kıyıdan Kral'ı ve teknedekileri kameraya çekiyor.

İmarbank'ın içini boşalttıktan sonra yurt dışına kaçan firari Uzan ailesinin Ürdün'e sığındığı sanılıyor. Kral II. Abdullah, Hakan Uzan ile İngiltere'de aynı okulda okudu. Hakan ve abisi Cem Uzan'ın çok yakın arkadaşı olan Kral II. Abdullah, bütün diplomatik baskılara rağmen Uzan ailesini korumayı sürdürüyor. Uzanların Ürdün'de olduğu ise resmi olarak kabul edilmiyor.
BİZE ULAŞIN