Milyarder gelinin esrarlı ölümü

İngiltere'nin en zengin adamlarından olan Hans Kristian Rausing, eşinin Londra'daki lüks malikanelerinde ölü bulunmasından sonra gözaltına alındı.

Dünyanın en zengin kadınlarından Eva Rausing, önceki gün Londra'nın batısındaki Cadogan Place denilen beş katlı lüks malikanelerinde ölü bulundu.

48 yaşında Rausing, Tetra-Pak olarak bilinen ambalaj malzemesinin patent sahibiydi. Ölüm sebebini "bilinmiyor" olarak niteleyen polis, ölüm haberini izleyen saatlerde Eva Rausing'in kocası Hans Kristian'ı gözaltına aldı. Hans Kristian Rausing'in uyuşturucu bağlantılı bir nedenle de gözaltına alındığı söyleniyor. Polis ise kimliğini açıklamadığı kişinin nezarethanede değil, hastanede tedavi gördüğünü açıkladı.

Otopsi sonuç vermedi

Bayan Rausing için yapılan otopsi sonuç vermediği için ölüm sebebi belirlenemedi. Ancak sızan kulis haberlerine göre ölüm nedeninin "aşırı doz" olabileceği, ailenin itibarı düyşünülerek bu nedenin şimdilik açıklanmadığı ileri sürülüyor. Polis ise, uyuşturucu bağlantılı bir tutuklama yaptıktan sonra evde arama yapıldığını ve ölümün bu sırada fark edildiğini açıkladı.

Forbes dergisi 2010 yılında Eva Rausing'in eşinin babası Hans Rausing'i, 10 milyar dolarlık servetiyle, dünyanın en zengin 64'ncü kişisi olarak belirlemişti. Hans ve Eva çiftinin genç yaşlarda dört çocuğu bulunuyor. İkili 1980'lerde uyuşturucu tedavisi sırasında tanışmış.

BİZE ULAŞIN